Véleményem a moodle-ról a kar vonatkozásában
A moodle felület egyetem kezdete óta egy rejtély nekem. Nem igazán kedvelem, de legalább most hogy tanultunk róla, jobban értem. Nagyon hasznos és jó ötlet az alapja. Valójában a használata sokat segít a kurzusok elvégzéséhez, kezelésének megkönnyítéséhez, átláthatóságához. Így hogy már megtanultuk, hogyan lehet benne kurzust létrehozni és azt megszerkeszteni értem, hogy nem minden oktatónak van ideje, energiája kicsinosítani és követhetővé, átláthatóvá tenni a kurzusainak moodle felületét. A kurzusra a beadandó munkámat én is a moodle-ön keresztül írtam és elég időigényes folyamat, ha az ember minőségi anyagot szeretne létrehozni. Ennek ellenére nagyon hasznos lenne didaktikai szempontból.Viszont alapvető hátránya, hogy maga a felület, és ez főleg talán a vizuális megjelenéséhez köthető és az, hogy számomra átláthatatlan nem igazán motiváló. Mindezek mellett a tanulók oldaláról nézve is igényel az oldal megfelelő használata egy adott szintű program ismeretet.Véleményem szerint elég ...