Véleményem a moodle-ról a kar vonatkozásában
A moodle felület egyetem kezdete óta egy rejtély nekem. Nem igazán kedvelem, de legalább most hogy tanultunk róla, jobban értem. Nagyon hasznos és jó ötlet az alapja. Valójában a használata sokat segít a kurzusok elvégzéséhez, kezelésének megkönnyítéséhez, átláthatóságához. Így hogy már megtanultuk, hogyan lehet benne kurzust létrehozni és azt megszerkeszteni értem, hogy nem minden oktatónak van ideje, energiája kicsinosítani és követhetővé, átláthatóvá tenni a kurzusainak moodle felületét. A kurzusra a beadandó munkámat én is a moodle-ön keresztül írtam és elég időigényes folyamat, ha az ember minőségi anyagot szeretne létrehozni. Ennek ellenére nagyon hasznos lenne didaktikai szempontból.Viszont alapvető hátránya, hogy maga a felület, és ez főleg talán a vizuális megjelenéséhez köthető és az, hogy számomra átláthatatlan nem igazán motiváló.
Mindezek mellett a tanulók oldaláról nézve is igényel az oldal megfelelő használata egy adott szintű program ismeretet.Véleményem szerint elég nagy hiány, hogy mielőtt elvárják, hogy használjuk és azon keresztül szerezzünk be anyagokat és adjunk le feladatokat nem tanítják meg, hogy hogyan is kéne használni. Hasznos lenne egy ismertető kötelező kurzust bevezetni a moodle használatáról és így hatékonyabb lenne a közös online munka az oktatóinkkal.
Alapvetően szuper ötlet egy ilyen médium használata a hallgatók és oktatók közötti kommunikáció és kooperáció lehetővé tételére. Amit szerintem a jövőben előremutató lenne, a moodle-nek tudatos és mindkét oldalról létrejövő, jobb felhasználása, lehetőségeinek tágabb kiaknázása.
Mindezek mellett a tanulók oldaláról nézve is igényel az oldal megfelelő használata egy adott szintű program ismeretet.Véleményem szerint elég nagy hiány, hogy mielőtt elvárják, hogy használjuk és azon keresztül szerezzünk be anyagokat és adjunk le feladatokat nem tanítják meg, hogy hogyan is kéne használni. Hasznos lenne egy ismertető kötelező kurzust bevezetni a moodle használatáról és így hatékonyabb lenne a közös online munka az oktatóinkkal.
Alapvetően szuper ötlet egy ilyen médium használata a hallgatók és oktatók közötti kommunikáció és kooperáció lehetővé tételére. Amit szerintem a jövőben előremutató lenne, a moodle-nek tudatos és mindkét oldalról létrejövő, jobb felhasználása, lehetőségeinek tágabb kiaknázása.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése