A google alkalmazásai
Érdekes tapasztalat volt számomra a google alkalmazásaival
való ismerkedés. Minden nap használom a gmail-t, van google fiókom, szoktam
kitölteni google kérdőíveket, mégse ismertem olyan jól a funkciók nagyrészét.
Igaz a folyamat elején nem voltam jelen, így kicsit később
kezdtem el ismerkedni a feladattal. Egy osztálykirándulás megszervezéséhez
használtuk a google alkalmazásait. Először is, egy word dokumentumot
használtunk drive-on a feladatok összeírására, hiszen ehhez megosztás után
mindegyikőnk hozzáfért és szerkeszteni is tudtuk.
A tanulók véleményét a kirándulás állomásairól (hol
szeretnének több időt eltölteni, mit néznének meg az adott városban), valamint
az étel allergiákat google form-okon keresztül kértük be. Ez számomra újdonság
volt, ugyanis sokszor töltöttem már ki szakdolgozathoz, kutatásokhoz,
beadandókhoz tartozó, különféle form-okat, illetve egyszer hoztam létre
sajátot. A HÖK nevében vártam rendezvénnyel kapcsolatos ötleteket a hallgatóktól,
ezért nem használtam túl sok funkciót, csak a feleletválasztós, illetve a kifejtendő
válaszos kérdéseket. A feladat során a képbeszúrást is alkalmaztuk, illetve
később utánanéztem, mit lehet még kihozni ebből az űrlapkészítőből.
Számomra talán a legérdekesebb és nagyon hasznosnak tűnő
funkció az, hogy a kérdésre adott válaszok alapján más-más kérdésekre viszi az
embert a form. Például, ha újra megcsinálnám a rendezvényes kérdőívet, így
tudnám alkalmazni az új tudásomat: feltenném az első kérdést, azaz, hogy „szoktál-e
részt venni kari rendezvényeken?”. Ezek után a következő kérdést a választól
tenném függővé. Ha az illető azt választja, hogy nem, a következő kérdés így
hangozna: „ha nem, miért nem?”; ha igen-nel válaszolna, azt kérdezném, miért
szereti a rendezvényeket. Eddig erről a funkcióról nem tudtam és mindkét kérdés
szerepelt az űrlapban, egymás után.
A másik érdekes funkció, amiről eddig nem tudtam, hogy az
olyan kérdéseknél, amelyeknél legördülő menüből kell választani, a menü elemeit
google táblázatból is feltölthetjük. Ez már kissé bonyolult, mivel egy kódrészletet
kell beillesztenünk. Lehet, hogy kevésbé hozzáértőknek gyorsabb beírni az egyes
elemeket a form szerkesztésekor.
Összességében úgy gondolom, érdekes dolgokat tanultam a
google alkalmazásairól – leginkább az űrlapokról.
További érdekességek itt olvashatók.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése