Moodle
Ebben a bejegyzésben az előző órán bemutatott, gyakorolt programmal, szeretnék foglalkozni.
A moodle egy általunk a mindennapok és a tanulás során használt tanulást segítő program.
A tapasztalataim szerint vannak előnyei és hátrányai is ennek a programnak. Szerintem nagyon hasznos, mert nagyban megsegíti a tananyag megosztását. Sokszor történik sajnos olyan, hogy egyszerre kellene két kurzuson jelen lennünk, de ha az oktatók feltöltik az órán megosztott anyagot/diasort a moodle-ra, akkor a szakirodalmak feldolgozását ez nagyban megsegítheti és teljesíthetővé teszi a kurzusokat. Szeretem az online vizsgákat is, mert én vidéken lakom és az nekem nagy segítséget jelent, hogy nem kell minden vizsga miatt felutaznom Pestre.
Viszont többször megtörtént már az is, hogy az egész rendszer lefagyott és ezért nem tudtunk semmit sem kezdeni a programmal. Ez főleg akkor történt, ha sokat beléptünk a rendszerbe, valamilyen jelentkezés volt.
Az órán viszont pont a másik oldalról, az oktattóiról láthattuk a programot. Nagyon érdekes volt ez számomra. Voltak modulok, amelyeket már én is ismertem a tanulói oldalról(vizsga, feladat), de voltak újak, ismeretlenek is(kép, videó). Számomra a program használatának elsajátítása egyszerű, érthető volt az óra alapján.
Szeretném még azt is megosztani itt, hogy nekem ez volt az utolsó órám a kurzuson, mert óraütközésem van. Ezt én nagyon sajnálom, mert számomra nagyon érdekes, jó hangulatú és hasznos kurzus volt az IKT. Rengeteg hasznos ötletet kaptam a későbbi munkám hatékony megvalósításához. Ezét szeretném ezt megköszönni, nagyon jól éreztem magam.
A moodle egy általunk a mindennapok és a tanulás során használt tanulást segítő program.
A tapasztalataim szerint vannak előnyei és hátrányai is ennek a programnak. Szerintem nagyon hasznos, mert nagyban megsegíti a tananyag megosztását. Sokszor történik sajnos olyan, hogy egyszerre kellene két kurzuson jelen lennünk, de ha az oktatók feltöltik az órán megosztott anyagot/diasort a moodle-ra, akkor a szakirodalmak feldolgozását ez nagyban megsegítheti és teljesíthetővé teszi a kurzusokat. Szeretem az online vizsgákat is, mert én vidéken lakom és az nekem nagy segítséget jelent, hogy nem kell minden vizsga miatt felutaznom Pestre.
Viszont többször megtörtént már az is, hogy az egész rendszer lefagyott és ezért nem tudtunk semmit sem kezdeni a programmal. Ez főleg akkor történt, ha sokat beléptünk a rendszerbe, valamilyen jelentkezés volt.
Az órán viszont pont a másik oldalról, az oktattóiról láthattuk a programot. Nagyon érdekes volt ez számomra. Voltak modulok, amelyeket már én is ismertem a tanulói oldalról(vizsga, feladat), de voltak újak, ismeretlenek is(kép, videó). Számomra a program használatának elsajátítása egyszerű, érthető volt az óra alapján.
Szeretném még azt is megosztani itt, hogy nekem ez volt az utolsó órám a kurzuson, mert óraütközésem van. Ezt én nagyon sajnálom, mert számomra nagyon érdekes, jó hangulatú és hasznos kurzus volt az IKT. Rengeteg hasznos ötletet kaptam a későbbi munkám hatékony megvalósításához. Ezét szeretném ezt megköszönni, nagyon jól éreztem magam.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése