Redmenta

Redmenta

A tanórán a Wizer.me nevű feladatlap szerkesztővel dolgoztam, ezért gondoltam összehasonlításképpen kipróbálok egy hasonló funkciókat kínáló alkalmazást, a Redmentát.

Először is pár szót arról, hogy hogyan is működik és milyen opciói vannak az alkalmazásnak. A feladatlétrehozás egy lineáris folyamat, egyik lépésből irányít át a másikba  a weboldal, így nem nehéz kezelni. Először is az alap beállításokkal kell kezdeni, vagyis a teszt nevével és leírásával. Egy jópofa kiegészítése a programnak, hogy címkéket lehet hozzáadni az egyes tesztekhez, így megkönnyítve a hasonló témában érdeklődő felhasználók dolgát. A kitöltési beállításoknál meg lehet határozni hogy mettől-meddig lehet kitölteni, hány perc van rá és hogy hányszor lehet megoldani a feladatsort. Majd az értékelés módját is beállíthatja az ember. Nyolcféle feladat-típus közül lehet választani, például az igaz-hamis, sorrendbe rendezés és a felelet választós is opció.

Nekem személy szerint sokkal jobban tetszett a Wizer.me alkalmazás, mert az egy színesebb és változatosabb feladatsor létrehozását teszi lehetővé. Dizájnban a Redmenta már-már túlzottan egyszerű, csupán két színnel operál, pirossal és fehérel és a szöveg és háttér formázására sincs lehetőség. Egyetlen olyan opció van amivel kicsit fel lehet dobni az összképet mégpedig, hogy képet lehet beszúrni az adott feladat mellé. Pedig a tanulásban nagy szerepe van, hogy a feladatok érdekesek, esztétikusak, figyelem-megragadóak legyenek. Személy szerint nekem nagyon hiányoztak ezek a funkciók, és bár látszott, hogy az átláthatóságra törekszik a kezelőfelület még ennek ellenére sem volt számomra a leglogikusabb.

Az előzőekkel ellentétben, viszont a Redmentának van egy abszolút előnye. A kezdő oldalán rögtön megjelenik mint valami szlogen, hogy ez egy egyszerűen kezelhető alkalmazás oktatók számára, amivel rendkívül gyorsan lehet összeállítani rövid teszteket. Ilyen szemüvegen keresztül nézve az alkalmazás nagyon hasznos lehet olyan tanároknak, akik nem mozognak otthonosan az IKT világában. Ez az oldal egy jó kezdőlöket lehet egy olyan már idősebb pedagógusnak, aki bár szeretné bevonni az informatikai eszközöket a tanítási repertoárjába, nem tudja hogy hogyan kezdje el. Ebből a perspektívából tekintve az előzőkben felsorolt kritikáim válnak az oldal erősségeivé. Nincs sok opció a feladatok formázására, így nem zavarodik össze az ember a kezelésében. Vizuálisan sem stimulál túl, letisztult a kezelő felület. A lépéseken szépen, egyenként végigvezeti a használóját, így nem marad ki semmilyen fontos részlet. A nem túl sok opció pedig szinte biztos, hogy időtakarékossá teszi a használatot. Habár az "y" és "z generációnak" ez az oldal nem hagy elég kibontakozási lehetőséget az "x generációnak" annál inkább hasznosnak bizonyulhat.


A redmenta honlapja
Az elkészült feladatlap

Megjegyzések