Az én érdeklődésemet leginkább az órán elhangzott és tárgyalt témák közül a digitális biztonság illetve etikett keltették fel. Ezért kicsit jobban utána jártam ennek a témának és esetleges megoldási lehetőségének is.
Először egy fimet (Az internetes zaklató,2015) találtam, ami az internetes zaklatással foglalkozik. A film nagyon érdekes, mivel a főszereplője nem csupán áldozat, de zaklató is. Rávilágít arra, hogy sokszor nem is gondolják, hogy a másokról kirakott képek, videók, megjegyzések milyen nagy fájdalmat, szorongást okozhatnak a személynek vagy akár az egész életét tönkre is tehetik. Szerintem ez a film nagyon tanulságos és sokkoló lehet a mai internethasználóknak.
Ezután pedig arra voltam kíváncsi, hogy ez ellen mit lehet tenni. Erről pedig az UNICEF oldalán találtam információt. A kutatások szerint a szülők nem azzal segítenek a zaklatás áldozatává vált gyermekeiken, ha elveszik tőlük az internetes kapcsolatot teremtő eszközeiket, hanem ha beszélgetnek velük. A beszélgetés viszont ne számonkérés legyen, hanem az internet használatról és ennek veszélyeikről szóljon. Fontos az is, hogy a gyermekek érezhessék, hogy a szüleikhez biztonsággal fordulhatnak segítségért, ha zaklatás áldozatává válnak.
 Véleményem szerint hasznos dolog lenne, ha a gyermekek mindennapi életében jelen legyen a biztonságos internethasználatról és az internethasználat veszélyeiről való beszélgetés. Fontos lenne az is, hogy biztonsággal tudjanak fordulni a szüleikhez vagy tanárikhoz, ha zaklatás áldozatává válnának.
Forrás
https://unicef.hu/cyberbullying/

Megjegyzések